Encyklopedie dějin města Uherské Hradiště

Bohuslav (Bohuš) Papež

    JUDr. Bohuslav (Bohuš) Papež


    • * 6.9.1891 Valašské Meziříčí (okr. Vsetín) – † 20.11.1969


    • advokát a právník, předseda místního národního výboru


    • národnost

      česká

    • státní příslušnost

      Rakousko-Uhersko, ČSR, ČSSR


    • bydliště

      Valašské Meziříčí čp. 161
      Bratislava, Palkovičova 15 (do roku 1939)
      Uherské Hradiště čp. 18 (od 1.5.1939)


    • vzdělání

      právnické


    • zaměstnání

      Město Uherské Hradiště
      předseda Místního národního výboru Uherské Hradiště v letech 1946-1948

    • politická orientace

      člen Československé strany národně socialistické


    • poznámky

      Syn Antonína Papeže a jeho manželky Anny, roz. Petruskové.
      Manželka Božena Dejmalová, roz. Zapletalová, nar. 1.5.1893 Uherský Ostroh, sňatek 31.5.1947.


    • obrazy

      img0262.jpg


    • stavby

      radnice
      Masarykovo náměstí 18


    • autor

      CoJ


Aktualizováno: 19. 09. 2017

JUDr. Bohuslav Papež, předseda Místního národního výboru v Uherském Hradišti v letech 1946–1948 (SM UH, rodinný archiv Bc. Roberta Janušky, inv. č. Qd 10328)