Encyklopedie dějin města Uherské Hradiště

Miloslav Skácel st.

    JUDr. Miloslav Skácel st.


    • * 4.11.1889 Luká-Javoříčko (okr. Olomouc) – † 1.2.1975 Uherské Hradiště


    • advokát, předseda okresního národního výboru


    • národnost

      česká

    • státní příslušnost

      Rakousko-Uhersko, ČSR, ČSSR


    • zajímavé okolnosti

      V 50. létech vězněn na Mírově a v Leopoldově.


    • bydliště

      Javoříčko čp. 48
      Prostějov, Pod Kosířem 9
      Olomouc
      Uherské Hradiště čp. 292


    • vzdělání

      právnické


    • zaměstnání

      advokátní koncipient v Prostějově
      advokát v Uherském Hradišti
      předseda ONV Uherské Hradiště v letech 1946-1948

    • politická orientace

      člen a funkcionář Čs. strany lidové

    • odborné a zájmové organizace

      1. náměstek starosty Uherského Hradiště v letech 1928-1940
      člen Výstavního výboru Slovácko 1937


    • hrob

      hřbitov Uherské Hradiště-Mařatice, UH-C-IV 8


    • poznámky

      Syn Jana Skácela, nadučitele v Javoříčku, a jeho manželky Anny, roz. Kadlecové.
      Děti:
      Miloslav, nar. 20.12.1914 Prostějov.
      Milada, nar. 26.8.1916 Prostějov, provdaná Jindříšková, Praha.
      Eva, nar. 3.11.1919 Olomouc, provdaná Daňková, sňatek 1940.
      Vojtěch, nar. 11.7.1924 Uherské Hradiště.


    • partneři

      Anna Skácelová (Nepustilová)
      sňatek: sňatek 18.2.1914


    • děti

      Miloslav Skácel ml.


    • stavby

      Kaple sv. Rocha na Černé hoře
      dům čp. 399
      Vinohradská 399


    • autor

      CoJ


Aktualizováno: 19. 09. 2017